Interpretacja wyniku gastritis chronica antralis mediocris gradus atrophica minoris gradus

Prosze o interpretacje wynikow:Gastritis chronica antralis mediocris gradus atrophica minoris gradus.Dysplasia mucosae antralis minoris gradus focalis. zapalenie-2,zanik-1,aktywnosc-3,metaplazja jelitowa-1,HP-/+/2
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego. Dysplazja ogniskowa śluzówki wpustu w stopniu małym. Sugerowałbym kontrolę u gastrologa.