Interpretacja wyniku gastroskopii 37-letniej kobiety

Proszę o interpretację wyniku gastroskopii: Przełyk bz,linia Z regularna,wpust i okol.podwpust.-bez zmian.Jeziorko śluzowe żoł. niezbyt obfite.Trzon żoł.-bz. W antrum błona śluz.nieregularnie zaczerwieniona,obecne są również pasmowate zaczerwienienia biegnące zbieżnie do odźwiernika.Odźwiernik,opuszka XII-cy i część zaopuszkowa - bz. Gastroskopia odwrócona - bz. Moje dolegliwości - ból pod lewym żebrem,raczej po posiłkach,z rana nie boli,nudności, Helicobacter z kału ujemny,test na kr.utaj-ujemn

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi nieregularne zaczerwienienie błony śluzowej antrum oraz pasmowate zaczerwienienia biegnące zbieżnie do odźwiernika Opisane zaczerwienienie najpewniej jest wynikiem zapalenia błony śluzowej. Podany wynik powinien zostać oceniony przez lekarza, który zlecił wykonanie badania.