Interpretacja wyniku gastroskopii: obraz prawidłowy przełyku

Witam proszę o interpretację wyniku gastroskopii "Przełyk obraz prawidłowy. wpust sprawny. Odźwiernik kształtny, o zachowanej fali perystaltycznej. W antrum niewielkiego stopnia przekrwienie błony śluzowej poza tym śluzówka trzonu żołądka w normie. Widoczne niewielkie zarzucanie żółci do żołądka. Opuszka dwunastnicy kształtna, o prawidłowym obrazie śluzówki. Początkowy odcinek dalszej części dwunastnicy bez zmian. Wn Gastritis antralis. HP dodatni."

Witam! Opis gastroskopii wskazuje na zapalenie błony okolicy przedodźwiernikowej żołądka. Tego typu zmianom bardzo często towarzyszy zakażenie bakterią - Helicobacter pylori. W związku z tym konieczne jest wdrożenie antybiotykoterapii, mającej na celu eliminację wyżej wymienionej. Proszę zgłosić się z wynikiem badania do lekarza rodzinnego.