Interpretacja wyniku gastroskopii u 59-latka

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku gastroskopii: Linia Z nieregularna, postrzępiona na szczycie fałdów żołądkowych. Wpust na wprost i w inwersji nieszczelny, nie opina się prawidłowo na insytumencie. Jeziorka śluzowe mętne szaro-żółte. Ściany żołądka elastyczne, ukrwienie nieregularne wzmożone, wokół odźwiernika cechu wygojonych nadżerek kłębkowych. Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy i uwidoczniony frag.cz. pozaopuszkowej, ok. brodawki Vatera bez zmian. Należy się martwić? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

opis może wskazywac na refluks zoladkowo- przelykowy oraz przewlekly stan zapalny blony sluzowej zoladka. proszę koniecznie udac się do lekarza zlecajacego zabieg. po badaniu bedzie mozna określic odpowiednie dalsze postępowanie.