Interpretacja wyniku gastroskopii u czterdziestolatki

Witam, dostałam przed chwilą wyniki gastroskopii. Zanim zobaczę się z lekarzem upłynie kilka dni, a wyniki niepokoją mnie bardzo. Oto one: Rozpoznanie kliniczne: Nadżerkowe zapalenie antrum żołądka. Rozpoznanie histopatologiczne: Błona śluzowa żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych(++) i granulocytow (+) z ogniskowym rozrostem dołeczkowym i wybroczynami oraz drobnymi nadżerkami. Flory Helikobakter Pylori nie znaleziono (-). Po drugie: na usg brzucha przeczytałam, że echogeniczność mojej trzustki jest umiarkowanie podwyższona, a echostruktura niejednorodna. Amykazy w moczu nie miałam, w krwi była nieznacznie podwyższona (dwa tygodnie później była w normie). Lipaza, i inne wyniki krwi - w porządku. Co mnie powinno niepokoić?

Rozpoznanie kliniczne: Nadżerkowe zapalenie antrum żołądka.
- Oznacza, że lekarz po samym badaniu gastroskopowym rozpoznał nadżerkowe (początkowe stadium tworzenia się owrzodzeń) zapalenie błony śluzowej części przedodźwiernikowej (końcowej) żołądka.
Rozpoznanie histopatologiczne: Błona śluzowa żołądka z naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych(++) i granulocytów (+) z ogniskowym rozrostem dołeczkowym i wybroczynami oraz drobnymi nadżerkami.
- Oznacza potwierdzenie rozpoznania klinicznego czyli występowanie stanu zapalnego z nadżerkami i odczynowym ogniskowym rozrostem śluzówki. Stan zapalny jest o niewielkim nasileniu (od 1 plusa do 2 w skali 3-stopniowej).
Flory Helikobakter pylori nie znaleziono (-).
- Oznacza brak zakażenia bakterią H. pylori
Na usg brzucha przeczytałam, że echogenicznosc mojej trzustki jest umiarkowanie podwyższona a echostruktura niejednorodna.
- To może oznacza, że przeszła Pani niewielki stan zapalny trzustki co skutkowało jego przebudową (np. częściowym zwłóknieniem, stłuszczeniem). Taki stan trzustki nie wymaga leczenia. To następstwo stanu zapalnego.
Oczywiście należy włączyć odpowiednie leczenie co do zapalenia żołądka (obniżające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek) oraz wprowadzić dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka. Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog.