Interpretacja wyniku gastroskopii u trzydziestolatka

Witam! Jestem po badaniu gastroskopowym. Poniżej wyniki badań: Rozpoznanie: K 20 Zapalenie przełyku cl. A (LA), nadżerki opuszki dwunastnicy. Opis zabiegu: W przełyku nadwpustwo, dwie linijne nadżerki, linai Z nieregularna, podciągnięta. Wpust w inwersji z cechami przepukliny rozworu przełykowego. W świetle żołądka treść klarowna. Fałdy prawidłowe. Błona śluzowa żołądka gładka, bladoróżowa. Odźwiernik symetryczny, drożny. Opuszka z kilkoma drobnymi, płaskimi nadżerkami. Część pozaopuszkowa XII-cy niezmieniona. TEST na HP: dodatni. Zalecenia: kontrola i leczenie gastrologiczne. Proszę o informację, co zostało zdiagnozowane, tzn. proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badania.

Wyniki gastroskopii mówią o zapaleniu błony śluzowej końcowego odcinka przełyku z występowaniem nadżerek. Taki stan spowodowany jest obecnością przepukliny rozworu przełykowego (patrz strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepuklina_rozworu_prze%C5%82ykowego  ). Taki stan zapalny w zakresie przełyku związany jest z zarzucaniem treści kwaśnej żołądkowej z żołądka do przełyku ze względu na istnienie przepukliny. W opuszce (cześć początkowa dwunastnicy) niewielkie nadżerki (niepełne owrzodzenia), które też są następstwem stanu zapalnego. Test na HP dodatni oznacza istnienie zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Taki stan wymaga agresywnego leczenia (leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek, zapobiegające zarzucaniu treści żołądkowej do przełyku oraz diety jak w chorobie wrzodowej). Należy także zwalczyć zakażenie Helicobacter pylori. W takim przypadku stosuje się 2 antybiotyki przez okres 7-10 dni. Leczeniem powinien zająć się gastroenterolog. Jeśli leczenie zachowawcze nie pomoże trzeba taką przepuklinę zaopatrzyć operacyjnie. O wszystkim musi zadecydować gastroenterolog po bezpośrednim badaniu, analizie wyniku gastroskopii, po efektach leczenia.