Interpretacja wyniku histopatologicznego po wycięciu guzka piersi

Proszę o interpretacje wyniku histopatologicznego po wycięciu guzka piersi:" wyodrębniający się obszar wieloogniskowej adenomiozy z włóknieniem. Immunohistochemia: SMA dodatnie we wszystkich strukturach gruczołowych" Dziekuję za szybką odpowiedź.

Taki opis sugeruje zmiany,, które można określić jako zmiany zwyrodnieniowe nie mające charakteru zmian nowotworowych. Niezależnie proponuję porozumieć się z lekarzem, który guzek wycinał, bo tylko on może ocenić, czy odpowiedź patologa jest skorelowana czyli czy odpowiada obrazowi zmian stwierdzanych klinicznie i w badaniu USG, czy mammografii