Interpretacja wyniku histopatologicznego z badania gastroskopii żołądka

Bardzo bym prosił o interpretację wyniku histopatologicznego z badania gastroskopii żołądka: +trzon: Gastritis chronica mediocris gradus Mucykarmin (+)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego. Mucykarmin dodatni oznacza, że badane komórki wydzielają śluz, co oznacza, że są dojrzałe.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka o średnim nasileniu. Barwienie Mucykarminem (+) (nie ma znaczenia klinicznego). Leczenie jest dokładnie takie samo jak w przypadku choroby wrzodowej. Po zastosowanym leczeniu wskazana kontrolna gastroskopia za 4-6 miesięcy.