Interpretacja wyniku kolonoskopii i żylaki odbytu

Witam, proszę o interpretacje wyniku kolonoskopii oraz podanie możliwej przyczyny takiego wyniku: Aparat wprowadzono do zgięcia śledzionowego. W tym odcinku zwraca uwagę znaczne wydzielanie gęstego śluzu przez wygładzoną śluzówkę jelita grubego ze znacznym odczynem zlepnym wymagającym silnego rozdmuchiwania celem badania. w kanale odbytu obecne żylaki I/II s.

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja powyższego wyniku wymaga poznania większej ilości informacji medycznych danego pacjenta. Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Obraz może sugerować wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nie podano przyczyny braku możliwości wprowadzenia aparatu poza zgięcie śledzionowe. Czy wynikało ze złego przygotowania?