Interpretacja wyniku morfologii krwi oraz Hashimoto i niedoczynność tarczycy

Witam. Proszę o interpretację morfologii. Zaznaczam, że oprócz hashimoto i lekkiej niedoczynności tarczycy na nic nie choruję. Leukocyty 5,2 tys, erytrocyty 4,2 mln, hemoglobina 13,2g/dl, hematokryt 41 %, mcv 99 fl, MCH 32 pg, MCHC 32 g/dl, płytki krwi 133 tys, RDW-CV13 %, PDW 19 fl, MPV 13,1 fl, P-LCR 47,5 %, neutrofile 2,82 tys, limfocyty 1,74 tys, monocyty 0,55 tys, eozynofile 0,09 tys, bazofile 0,0 tys, neutrofile 53,9 %, limfocyty 33,3 %, monocyty 10,5 %, eozynofile 1,7%, bazofile 0,4 %,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieznacznie obniżony jest tylko poziom płytek. Sugeruję interpretację wyniku w oparciu o dane szczegółowe.