Interpretacja wyniku morfologii u pięciomiesięcznego niemowlęcia

Witam! Nasz 5 miesięczny syn (ur 20.11.2011) został na wysłany na badanie morfologii krwi z powodu wysypki na twarzy (coś jak skaza). Odebrałem dzisiaj wyniki i trochę się zaniepokoiłem ponieważ dużo było poniżej normy. Erytrocyty 3,7 norma od 3,8 do 4,9; Hematokryt 29,90 norma od 30 do 38; Płytki krwi 156 norma od 210 do 560; RDW- SD 33,2 norma od 35,1 do 43,9; RDW-CV 11,5 norma od 11.6 do 18,8; PCT 0,2 norma od 0.2 do 0,4; Neutrofile 0,69 norma od 1,5 do7 tys/ul; Neutrofile 9,9 norma od 17 do 60 %; Limfocyty 79 norma od 20 do 70 %.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry! Uważam, iż nie ma Pan powodu do obaw gdyż odchylenia są bardzo małe. U tak małych dzieci układ krwionośny nie jest jeszcze w pełni wykształcony i jeżeli dziecko nie prezentuje żadnych niepokojących objawów to nie należy się martwić. Warto za ok. 3 miesiące powtórzyć badania. Pozdrawiam!