Interpretacja wyniku morfologii u trzydziestoletniej kobiety

Witam! Proszę o radę co mogą oznaczać takie wyniki. Kobieta 34 lata. Hct - 27,5 norma 36-45; rbc - 3,7 norma 4-5,20; hgb - 8,5 norma 12 - 16; wbc - 7,7 norma 4-10; mcv - 75 norma 80-100; mchc - 30,1 norma 31-36; mch - 22,5 norma 26-34; rdw-cv - 16,1 norma 11,5-14; plt - 430 norma 150-450; mpv - 7,7 norma 8-12; neut - 11,59 norma 1,8-7,7; neut 81,2 norma 50-70; lymph - 1,83 norma 1-4,5; lymph - 12,8 norma 24-45; mono - 0,6 norma 0,10-0,80; mono - 4,2 norma 1-10; eo - 0,24 norma 0,0-0,24; eo - 1,7 norma 1,0-5,0; baso - 0,01 norma 0,0-0,2; baso - 0,1 norma 0,0-1,5; ob 12; crv 15;5; żelazo 12, ferrytyna 6. Zmęczenie, bóle głowy. Słabnięcie, bóle kręgosłupa, zawroty głowy. Poproszę o radę.

Witam! Wyniki morfologii krwi wskazują na występowanie u Pani anemii mikrocytarnej z niedoboru żelaza (obniżony poziom hemoglobiny, liczba krwinek czerwonych, hematokryt oraz wskaźnik MCV, MCH i MCHC, a także nieprawidłowe wyniki w obrębie gospodarki żelazowej - niski poziom żelaza i ferrytyny). Warto byłoby dorobić dodatkowe badania, które ocenią stopień wchłaniania żelaza przez Panią (wskaźnik TIBC, czyli całkowita zdolność wiązania żelaza, transferyny, ocena obciążenia żelazem), także pomogą ustalić możliwą przyczynę anemii, W ocenie przyczyny ważny jest wywiad - krwawienie z przewodu pokarmowego, z dróg oddechowych, obfite miesiączki, inne krwawienie z dróg rodnych, krwiomocz, utrata krwi podczas urazu w niedawnym czasie, upośledzone wchłanianie z przewodu pokarmowego w przebiegu chorób żołądka i jelit. W pierwszej kolejności wykonuje się dodatkowo badanie stolca na krew utajoną oraz badania endoskopowe przewodu pokarmowego. Objawy, które Pani zgłasza - czyli osłabienie, męczliwość, zawroty głowy wynikają z anemii. Ponadto w morfologii można zaobserwować podwyższoną leukocytozę - zwłaszcza we frakcji neutrofilów, co wskazywać może na trwającą/ niedawno przebytą infekcję bakteryjną. Potwierdza to także wskaźnik CRP. Należy skonsultować wynik z lekarzem i wprowadzić leczenie anemii preparatami żelaza. Pozdrawiam serdecznie!