Interpretacja wyniku MR a drętwienie nogi z powodu kręgosłupa

Proszę o intrepretacje wyniku MR Opis badania.Zmiana o typie naczyniaka tylnej części trzonu th7(9mm).ognisko zagęszczenia utkania kostnego(7mm) tylno dolnej części trzonu Th11,w linii pośrodkowej. Wypuklina centralno-prawoboczna k.m Th8-Th-9 przemieszczona podwięzadło ku górze na odcinku około 7mm. Dodam jeszcze że od kręgosłupa mam zdrętwiała nogę i straszne szczypanie-pieczenie. Bardzo proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję Paula

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.