Interpretacja wyniku MR i wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej

INTERPRETACJA WYNIKU MR Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej i kyfotyczne ustawienie odcinka C3-C5. Wyostrzenia na krawędziach trzonów kręgowych wskazują na wczesne zmiany zwyrodnieniowe. Na poziomie C5-C6 widoczna lewostronna wypuklina zmniejszająca rezerwy objętościowej przedrdzeniowej i przyleganie do przedniej powierzchni rdzenia.W sasiedztwie nerwu rdzeniowego po lewej stronie torbiel okołokorzeniowa 3mm.Na poziomie C6-C7 uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Na podstawie badania lekarskiego oraz łącznej interpretacji powyższego wyniku będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Wynik wskazuję na chorobę zwyrodnieniową.