Interpretacja wyniku MR kręgosłupa i sposoby leczenia

prosze o interpretacje i kroki dzialania badania MR -dyskretna skolizoa lewowypukla w odc.L kregoslupa splycenie lordozy ledzwiowej tylna wypuklina krazka miedzykregowego L4-L5,L5-S1 z modelacjaworka oponowego i zwezeniem otworow m-kregowych;na wysokosci L5-S1 zaznaczona niewielka lateralizacja prawostronna blaszki graniczne trzonow kregow Th11,Th12 o nierownych obrysach z drobnymi przepuklinami dotrzonowymi -trzony kregowe L2-L5 z tendencja do dwukleslosci moj wiek 31 lat wzrost 186 waga 86

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wynik badania należy odnieść do występujących objawów. Wskazana jest wizyta u lekarza.