Interpretacja wyniku MR kręgosłupa piersiowego bez kontrastu
proszę o interpretacje wyników. Badanie MR kręgosłupa piersiowego bez kontrastu wykonane w przekrojach strzałkowych i poprzecznych uwidoczniło nierówne powierzchnie blaszek granicznych trzonów kręgów Th6,7,8,9,10,11, mogące sugerować obecność guzków schmorla do różnicowania z przepuklinami dotrzonowymi. Cechy częściowego odwodnienia krążków międzykręgowych w odcinku górno-środokwym kręgosłupa TH. Na pograniczy C6-C7 w rdzeniu kręgowym podejrzenie 4,5 mm płynowego ogniska.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie piersiowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który zaproponuje możliwe formy leczenia.