Interpretacja wyniku MR z kontrastem głowy

Interpretacja wyniku MR głowy z kontrastem. Badanie wykazało anomalię rozwojową struktur środkowych mózgu, o charakterze jamy przegrody przezroczystej, o szerokości do 23 mm i jamy Vergi, o szerokości do 27 mm. Układ komorowy nadnamiotowy mózgu symetryczny,nieposzerzony,bez przemieszczeń. Masywne zmiany zapalne błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej, z objęciem kompleksu ujściowo-przewodowego zatoki.

Opisywane w badaniu NMR głowy zmiany nie mają znaczenia klinicznego.
Wiec zachowujemy spokój.
Natomiast ,co do stanu zapalnego zatok- nagminnie stwierdzanego w badaniach obrazowych- to decyzja o leczeniu należy do specjalisty laryngologa - wówczas w łączności z obrazem klinicznym podejmuje się decyzje co do terapii.

Pozdrawiam ciepło