Interpretacja wyniku MRI kręgosłupa L-S

Proszę o interpretację wyniku MRI kregosłupa L-S:Na poz L4/L5 centralno-dwuboczna bardziej prawostronna protruzja materiału tarczy m-kregowej na ok. 4 mm w kierunku prawego zachyłka korzeniowego, z impresją na worek oponowy i z przyleganiem do korzenia L5 po stronie prawej.Na poz L5/S1 prawostronna protruzja materiału tarczy m-kręgowej na ok. 7 mm w obręb zachyłka korzeniowego prawego z impresją na korzeń nerwowy S1.Proszę o poradę - jakie zastosować metody, aby zmniejszyć i zapobiegac bólowi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku MRI zmiany mają charakter zwyrodnieniowy. Pierwszą linię działania powinna zatem stanowić intensywna i regularna rehabilitacja. Sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem, który pokieruje dalszym leczeniem.