Interpretacja wyniku MRI kręgosłupa szyjnego i zniesienie fizjologicznej lordozy

Proszę o interpretacje MRI kr.szyjnego: Zniesienie fizjologicznej lordozy z tendencją do wytwarzania kifozy w odcinku C3-C6. Krązek międzykręgowy C5/6 jest miernie obnizony, wykazuje cechy rozpoczynającej się dehyd ratacj i i tworzy szerokopodstawną, podwięzadłową przepukli nę dokanałową, uciskającąworek oponowy na głębokośó ok. 3-4mm. Na tej wysokości rezerwa płynowa w przedniej części kanału kręgowego jest zredukowana, a otwory międzykręgowe sąw niewielkim stopniu zwężone.

Aleksander Ropielewski

Opis zmiany zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa szyjnego i kończyn górnych oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia. Po konsultacji z neurochirurgiem należy podjąć decyzję o leczeniu zachowawczym - rehabilitacji lub operacyjnym. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego oraz samego badania rezonansu magnetycznego.