Interpretacja wyniku przeciwciał przeciwko toksoplazmozie

Odebrałam wyniki IgM 0,290 Index, przy czym wynik ujemny <0,50,wynik wątpliwy od 0,50-0,59, wynik dodatni 0,60 i powyżej, badanie IgG 13,50 IU/ml, wynik ujemny <1,6, wynik wątpliwy 1,6-2,9, wynik dodatni 3,0 i powyżej. Mam 36 lat, jestem w 8 tygodniu ciąży. Proszę o informację co znaczą te wyniki i z góry dziękuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki oznaczenia przeciwciał - IgM (ujemny) i IgG (dodatni) są prawidłowe. Świadczą one o tym, że w przeszłości doszło u Pani do zarażenia pierwotniakiem Toxoplasma gondii. Dla płodu niebezpieczna jest jedynie aktywna pierwotna infekcja, dlatego nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.