Interpretacja wyniku radiologicznego klatki piersiowej

Witam. Bardzo prosze o interpretacje wyniku radiologicznego klatki piersiowej."Wzmozenie rysunku oskrzelowego we wnekach i okolicach przywnekowych.Pola plucne bez zmian ogniskowych."Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, interpretacja opisu badania powinna być przeprowadzona przez lekarza zlecającego wykonanie badania, w oparciu o pozostałe dane kliniczne. Wzmożony rysunek oskrzelowy może świadczyć o przewlekłym zapaleniu oskrzeli (w tym astmie), niewydolności serca, innych chorobach układu oddechowego. Warto porównać zdjęcie z posiadanymi zdjęciami RTG wykonanymi w przeszłości.