Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego a wskazania do operacji

Proszę o interpretację rezonansu. -zmiany zwyrodnieniowe krążka m-kręgowego L4 L5 pod postacią dehydratacji i obniżenia wysokości -L4L5 szerokopodstawna bardziej prawostronna przepuklina krążka m-kręgowego na 6mm w kierunku zachyłku bocznego prawego z redukcją jego objętości i kompresją korzenia nerwu rdzeniowego;modelowany przedni zarys worka oponowego, ograniczona objętośc otworów m-kręgowych(bardziej prawego) L3L4 niewielkiego stopnia uwypuklenie pierścienia włókn Czy musi byc operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazania do operacji ustala się na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego oraz występujących objawów i łącznej interpretacji powyższego badania. Oczywiście należy wykluczyć przeciwwskazania ogólne do zabiegu.