Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa 46-latka

Witam, proszę o interp. wyniku rezonansu magnetycznego: Pogłębiona lordoza lędźwiowa. Nadmiernie poziomo ustawiona kość krzyżowa. Na poziomie L4lL5 Widoczna tylno- lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca lewy zachyłek boczny i lewy otwór międzykręgowy, "dotykająca'' lewego korzenia nerwowego W otworze międzykręgowym. na poziomie l5/S1 widoczna niewielka pośrodkowa przepuklina krążka międzykręgowego,modelująca worek oponowy'

Witam! Zmiany w kręgosłupie wynikają z nasilonych zmian zwyrodnieniowych. W tym wypadku należy skonsultować się ze specjalistą neurochirurgii, który rozważy kwalifikacje do ewentualnego zabiegu operacyjnego.