Interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej 22-latki

Poproszę o interpretacje wyniku rtg klatki piersiowej (p-a) Płuca bez zmian naciekowych. Rysunek naczyniowy płuc symetryczny, zachowany. Wnęki płuc ani śródpiersie nieposzerzone w wymiarze poprzecznym. Serce niepowiększone. Aorta nieznacznie rozgięta w łuku. Przepona w widocznych odcinkach wolna. Esowate skrzywienie boczne linii wyrostków kolczystych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku jedyną nieprawidłowość stanowi: "Aorta nieznacznie rozgięta w łuku", co świadczy o zwyrodnieniu aorty spowodowanym wieloletnim nadciśnieniem tętniczym.