Interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej 55-latki

Proszę o interpretacje wyniku rtg klatki piersiowej wzmożony rysunek płucny, przepona wolna, wnęki płucne raczej naczyniowate z góry dziękuje

Witam serdecznie. Wynik badania musi być odniesiony do objawów które skłoniły do jego wykonania. Wzmożony rysunek płucny wraz z wnękami naczyniowymi w badaniu rtg klatki piersiowej może wskazywać chorobę układu sercowo-naczyniowego. Jednak ostateczną jego interpretacje powinien wykonać lekarzy kierujący w oparciu o wywiad, badanie fizykalne i ewentualne inne badania dodatkowe.