Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa

Od 2 tygodni odczuwam bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Dotychczas brałem środki przeciwbólowe. Wynik badania RTG jest następujący: Prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów. Obniżenie wysokości krążków m-k, L1-2, L2-3 i L3-4. Guzki Schmorla. Proszę o interpretację wyników, ewentualne wskazówki co do dalszego postępowania.

Witam serdecznie!

W wykonanym badaniu zobrazowano zmiany, które mogą odpowiadać za dolegliwości bólowe, gdyż zmieniona jest wysokość krążków międzykręgowych, które być może naciskają na struktury nerwowe. W dodatku w badaniu opisano skrzywienie kręgosłupa.
W obecnej sytuacji wskazana jest konsultacja ortopedyczna (skierowanie do specjalisty wystawia lekarz rodzinny), oraz skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, gdzie powinna zostać zastosowana fizykoterapia oraz kinezyterapia. Jeżeli dolegliwości bólowe promieniują do kończyny dolnej warto rozważyć wizytę u neurologa.
Lekarz rodzinny dobierze leki przeciwbólowe, proszę podczas terapii pamiętać również o lekach osłonowych na żołądek.
Jeżeli Pana masa ciała jest nieprawidłowa konieczna jest również jej redukcja.

Pozdrawiam