Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa i prawostronne skrzywienie kręgosłupa

Witam... proszę o interpretację wyniku rtg kręgosłupa. prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. w trzonie kręgu th6 widoczne jest osteosklerotyczne ognisko o wym. 14x15x14 osteofity na bocznych i przednich krawędziach trzonów.. wysokość przestrzeni międzykręgowych i trzonów kręgów jest zachowana. kobieta 33 lata

Aleksander Ropielewski

Opis zmian zwyrodnieniowo przeciążeniowych, które mogą dawać dolegliwości bólowe i ograniczać ruchomość kręgosłupa. Wskazane leczenie zachowawcze lub w przypadku dużego nasilenia objawów zabiegowe. Aby to ocenić konieczny kontakt z ortopedą.