Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Proszę o interpretacje wyniku RTG kręgosłup lędźwiowo krzyżowy. Lewowypukła rotacja kręgosłupa lędźwiowego. Adaptacyjne, prawostronne zwężenie krążka międzytrzonowego L3-4. Lumbalizacja S1.Częściowe zwężenie krążka międzytrzonowego L5 - s1. Wysokość troznów lędźwiowych w granicach normy. Drobne zaostrzenia krawędzi stawów międzykręgowych. Proszę o informację na ile jest to poważne i jak się leczy.

Prosze Pania w tłumaczeniu z "Polskiego na nasze":
skręceniekręgosłupa w lewą stronę, na poziomie pomiędzy 3 a 4 kręgiem lędźwiowym po prawej stronie dysk jest pomniejszony tzn może się tworzyć przepuklina. Lumbalizacja S1 - to znaczy że pierwszy krag który powinien wchodzić w skład kości krzyżowej stanowi osobny krag (anomalia osobnicza - nie Pani jedna z tym żyje), prawdopodobna dyskopatia na poziomie 5 kregu lędźwiowego a pierwszym kręgiem kości krzyżowej. Zaostrzenia krawędzi stawów to osteofity czyli zmiany zwyrodnieniowe.
Opisane zmiany odpowiadaja poczatkom zmian dyskopatyczno - zwyrodnieniowych. Zdjęcie było wykonywane prawdopodobnie z powodu bólów odcinka lędźwiowego. Prawdopodobnie dolegliwosci bólowe odczuwa Pani ze wzmozonego napięcia mięśniowego. Leczenie ustala się na podstawie objawów a nie zdjęcia (a dokładnie opisu RTG). PRawdopodobne zalecenia: REHABILITACJA