Interpretacja wyniku RTG płuc u 54-letniego mężczyzny

Witam oto opis zdjecia rtg pluc: W polu srodkowym pluca prawego ogniskowe zaciemnienie srednicy 10 mm wskazana dalsza diagnostyka. Poza tym pluca bez zmian ogniskowych . Sylwetka serca niepowiekszona . Stan po zlamaniu obojczyka prawego." Męzczyzna niepalacy wiek 54 lata. Prosze o odpowiedz co to mzoe oznaczac.

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest wizyta u lekarza, konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej klatki piersiowej w celu dokładnej diagnostyki opisanej zmiany.