Interpretacja wyniku RTG płuc u palacza

Witam prosiłbym o interpretację wyniku rtg : Nieco poszerzony górny biegun wnęki l. , przywnękowo cienie pasmowate - naczyniowe? , niedodmowe?, włókniste?. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty wolne. Sylwetka serca niepowiększona. Jestem osobą palącą

Lek. Tomasz Budlewski

Poszerzone wnęki płuc mogą wynikać z wielu przyczyn , proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.

Bez własnej oceny nie umiem odpowiedzieć na pytanie. Z własnego doświadczenia jest to nadinterpretacja opisującego radiologa. W razie wąpliwości wskazane wykonanie TK klatki piersiowej.