Interpretacja wyniku scyntygrafii płuc 39-latki

Witam serdecznie. Mam 39lat i jestem po zakrzepicy żył głębokich kończyny lewej dolnej i po zatorze płuc.To się zaczęło w styczniu tego roku.Bardzo proszę o interpretację wyniku scyntygrafii płuc.Płuco prawe-perfuzja prawidłowa.Płuco lewe-perfuzja nierównomierna i zmniejszona w górnym polu płucnym,poza tym ukrwienie płuca prawidłowe. Wniosek:obraz do interpretacji klinicznej.Możliwość zmian zatorowych płuc.Konieczne porównanie z aktualnym badaniem rtg.płuc. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Konieczne jest powtórzenie badania rtg. O ile nie ma silnie wyrażonych dolegliwości bólowych i objawów nie ma powodów do obaw w tej chwili, choć konieczna jest kontrola.