Interpretacja wyniku testy HPV DNA metodą PCR

Szanowni Państwo, W grudniu (2013 r.) wykonałam test HPV DNA metoda PCR, wykryto typy wysokoonkogenne: 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. Konsultowałam powyższy wynik z dwoma lekarzami. Jeden z nich stwierdził, że wynik pozostanie niezmienny, z kolei drugi - że za pomocą wzmacniania odporności, wirus może zostać wyeliminowany z organizmu. Jaka zatem jest prawda? I kiedy powtórzyć test HPV? Mam 23 lata. Dodam, że HPV zaraziłam się współżyjąc z jednym mężczyzną.

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, wykonywanie tego badania ma sens po 25 roku życia. Wątpię również, że ma Pani aż 12 typów ( nie przeprowadzono identyfikacji ). Ważniejsze jest jaki jest wynik cytologiczny.