Interpretacja wyniku TK kręgosłupa oraz bóle biodra i nogi
proszę o interpretacje wyniku TK: L4/L5 widoczne symetryczne uwypuklenie krązka typu bulging, bez ucisku na worek oponowy. L5/S1 widoczne centralne uwypuklenie krązka miedzykręgowego na głębokość 4mm, z miernego stopnia uciskiem na worek oponowy. Od ponad pół roku mam problemy z bólem biodra i nogi. Stwierdzono rwe udową. Było podejrzenie kaletki i wykonane usg biodra ale nic nie wykazało. Ciągle kuleję kiedy wstaję i ból całej nogi i tył pleców. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.