Interpretacja wyniku tomografii komputerowej klatki piersiowej u pięćdziesięciolatki

Proszę o interpretację wyniku badania CT klatki piersiowej. Mam duszności i kaszel. Skupisko guzków w segmencie 6 płuca prawego nieco większe niż w w bad. ze I/2010, obecnie widoczne są pasmowate zagęszczenia odpowiadające. Wypełnionym wydzieliną oskrzelom. Poza tym w porównaniu z badaniem poprzednim obraz tomografii komputerowej płuc nie uległ istotnej zmianie. Widoczne są drobne pasmowate zwłóknienia w szczytach obu płuc. Niewielkie ognisko zmian włóknistych w tylnej części segmentu 1+2 płuca lewego oraz pojedyncze drobne guzki w miąższu obu płuc, największy śr. 4 mm w seg. 9 płuca prawego. Poza tym miąższ płuc prawidłowo powietrzny. Jamy opłucnowe bez cech płynu. Węzły chłonne śródpiersia niepowiększone. Mam 54 lata i ogólnie czuję się dobrze. Morfologia też jest dobra.

Witam serdecznie!

Badanie było wykonane po raz kolejny - opisane zmiany są porównywane z badaniem wcześniejszym, rozumiem zatem że znajduje się Pani pod kontrolą poradni pulmonologicznej.

Opisane zmiany w stosunku do tych które były widoczne wcześniej są nieco większe, zatem mogą odpowiadać za odczuwalne dolegliwości i pogorszenie samopoczucia. Jaka choroba jest przyczyną objawów trudno określić, na podstawie samego wyniku pojedynczego badania bez możliwości zbadania chorego, dokładnego zebrania wywiadu . Opis może sugerować zmiany o charakterze swoistym.
Zapewne oprócz wykonanych badań tomograficznych miała Pani bronchoskopię oraz szeroki panel badań laboratoryjnych.
W tej sytuacji konieczna jest wizyta u prowadzącego specjalisty i prawdopodobnie modyfikacja leczenia.
Pozdrawiam!