Interpretacja wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa

Witam,proszę o pomoc w odczytaniu wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa. . Badanie KT kręgosłupa L/S wykazuje na poziomie L5/S1 po stronie lewej paracentralną protruzję o wymiarze 0,6cm uciskającą worek oponowy i odejście korzenia rdzeniowego S1.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 1,5cm. Na poziomie L4/L5 po stronie lewej boczna protruzja 0,5cm,sięgająca lewego nerwu rdzeniowego L4.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 1,5. Co to oznacza w praktyce ? pozdrawiam

W praktyce może to oznaczać dolegliwosci bólowe odcinka ledźwiowego lub tez nie.
W rzeczywistosci badanie było wykonane z jakiegoś powodu - prawdopodobnie dolegliwosci bólowych
Ważne pytanie - czy posiada Pan objawy korzeniowe czy tez nie? - czy ból promieniuje do którejś kończyny dolnej?
W przypadku zaburzeń neurologicznych - sugeruje wizytę u ortopedy lub neurochirurga celem oceny Pana stanu ogolnego - badanie fizykalne
Oraz ustalenie dalszego leczenia - rehabilitacja lub tez leczenie operacyjne
Powodzenia