Interpretacja wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego bez kontrastu

...Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna pjm powoduje modelowanie worka oponowego w miejscu wejścia pochewki wspólnej.Obnienie tego krążka oraz niewielkie osteofity na tylno ocznych krawędziach powodują zwęzWITAM, mam 35 lat i zaczęła dokuczać mi rwa kulszowa. dostałam skierowanie na TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego bez kontrastu. Wynik tego badania: nie otworów. W k. biodrowej ognisko osteolityczne 11x15x10 mm z cechach zmiany łagodnej. proszę o pomoc w interpretacji wyniku.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym. Tego typu nieprawidłowości są przyczyną występujących dolegliwości bólowych. Z otrzymanym wynikiem badania powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty neurochirurga, który oceni konieczność ewentualnego zabiegu.