Interpretacja wyniku tomografii komputerowej płuc

PROSZĘ O INTERPR TOMOGR PŁUC; CZĘŚCIOWE ZMNIEJSZENIE OBJĘTOŚCI PŁUCA LEWE Z PRZEMIESZCZENIEM SYLWE SECA NA STRONĘ LEWĄ . W POLU ŚRODK PŁUCA LEWE ZAGESZCZENIA ZLEWAJĄCE SIĘ ZE SOBĄ W OBSZARY 3,5X10CM DOCHODZA DO OPŁUCNEJ. POZOSTAŁE TWORZĄ POSTAĆ ZMIAN GUZKOWYCH O CZEŚĆIOWO SPIKULARNYCH ZARYSACH.A NASTEPNIE PRZYJMUJA OBRAZ ZMIAN WŁÓKNISTYCH DOCHODZACYCH DO OPŁUCNEJ.OBSZAR W SEGM 3 PŁLEWEGO UKŁADA SIE CZESCIOWO W OGRANICZONA ZMIANE O SPIK ZAR 2,7X2,4X2,8 NIEWIELKA ILOŚĆ PŁYNU W J OPŁ. CZY TO RAK?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku badania tomograficznego opisane zostały liczne nieprawidłowości, które mogą wskazywać na nowotwór. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą torakochirurgiem lub pulmonologiem.