Interpretacja wyniku TSH i fT4

Proszę o interpretację badania TSH 2,39 µIU/ml (normy 0,27-4,20) i FT4 1,09 ng/dl (normy 0,93-1,70). Staram się o dziecko od roku, jedną ciążę poroniłam w 5 tygodniu.

Witam,

Według zaleceń PTE , w okresie starania się o dziecko stężenie TSH powinno wynosić < 2,5. Najlepiej jednak, aby oscylowało między 1 a 1,5. Proszę pójść do endokrynologa, może zapisze Pani małą dawkę L-tyroksyny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz