Interpretacja wyniku USG

Witam. Jestem kobietą, mam 32 lata. Bardzo proszę o interpretację wyniku USG. Śledziona (dł. 95mm) jest nieco prawidłowej wielkości o jednorodnej echogeniczności. Obie nerki bez złogów i zastoju moczu o prawidłowej wielkości i nieco zatartej strukturze miąższu. Nerka prawa 114x36 mm, nerka lewa 105x36 mm, miąższ nerek jest nieco ścieńczały 12 mm. Dalszy opis USG innych narządów jest prawidłowy, dodam tylko, że mam anemię i objawy z nią związane. Ponadto w nocy często oddaję mocz. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale czasami po oddaniu moczu nie mogę wstać i się wyprostować, ponieważ bardzo boli mnie dół brzucha i strasznie ciągnie do dołu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią.

Z przytoczonego badania i objawów szczególnie te do siebie pasują - anemia (najpewniej wywołana niedoborem erytropoetyny produkowanej przez nerki), ścieńczała kora nerek i zatarte granice miąższu, dodatkowo opisuje Pani ból po oddawaniu moczu. To wszystko może, ale nie musi, sugerować, że Pani nerki są niszczone przez infekcję lub inną chorobę zapalną. Jest to stan o tyle pilny, że może spowodować schyłkową niewydolnośc nerek, a co za tym idzie, konieczność dializ lub przeszczepu.

Proszę czym prędzej udać się do nefrologa lub urologa zajmującego się również chorobami nerek.