Interpretacja wyniku USG a staranie o dziecko

Proszę o interpretację wyników USG Trzon macicy tyłopochylony,niejednorodny o wym.AP-54 mm, dł.71mm W ścianie tylnej i po stronie prawej obszar myoma podsurowiczy o wym. 36x31mm Endometrium o szer.12mm jednorodne echogeniczne. Jama macicy linijna Jajnik prawy o wym.31mm x 26mm Jajnik lewy o wym. 27mm x 18 mm W zatoce Douglasa-wolnego płynu nie stwierdzono Usg miałam robione 01.10.2013, miesiączkę mam dostać4- 5.10.2013 Od roku staramy sie z mężem o dziecko.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W badaniu USG wykryto mięśniaka macicy o wym. 36x31mm, pozostałe parametry są w normie.
Proszę zwrócić się do lekarza kierującego na badanie, obecność mięśniaka w ścianie macicy może utrudniać implantację i być przyczyną niepłodności - konieczne może się okazać leczenie operacyjne i usunięcie zmiany.