Interpretacja wyniku USG dopochwowego u 50-latki

Witam! Mam 50 lat. Proszę o interpretację wyniku USG dopochwowego, wykonanego w 20 dniu cyklu. Trzon macicy w przodozgięciu o nierównych obrysach i niejednorodnej echogeniczności. W obrębie przedniej ściany widoczny niejednorodny obszar - mięśniak o śr.2,5 cm. Endometrium hyperechogeniczne gr 17mm. W rzucie lewego jajnika torbiel płynowa dwukomorowa śr 4,0 cm bez patologicznego unaczynienia bez płynu w Zatoce Douglasa

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.