Interpretacja wyniku USG jamy brzusznej u 2,5-letniego dziecka

Prosze o interpretacje wyniku bad. Usg. jamy brzusznej u dziecka ( chlopczyk )2,5 roku -powod badania ,niepokoj dlugotrwalym bolem brzuszka (prywatnie) . Watroba ,nerki, pecherz moczowyw, bez cech patologicznych wszystko w normie ale to mnie bardzo , zaniepokoilo -" polu srodbrzusza pakiet ww.chlonnych ( najwiekszy pojedynczy 15x4mm ) sledziona homogenna,do 85 dl-gorna granica normy. Jestem babcia ,rodzice w delegacji ,mam alarmowac rodzicow czy poczekac 10 dni na ich powrot.Dziekuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wskazany jest w tej sytuacji kontakt z lekarzem. Obecność powiększonych węzłów chłonnych może świadczyć o infekcji przewodu pokarmowego, dziecko powinno jednak zostać zbadane w pierwszej kolejności.