Interpretacja wyniku USG nerek
Witam, mam pytanie do urologa i prośbę o interpretację usg nerek. Nerka prawa w spoczynku bada się ok 16 mm od zarysu przepony, przy wdechu i pionizacji bada się ok 32 mm od przepony. Obrysy ciągłe, po prawej w środkowym segmencie zaciągnięcie obrysu z blizną, po prawej niewielkie zwłóknienia miąższowe. Nerki wielkości w granicy dolnej normy, prawa 10,1cm, lewa 10cm. Czy możliwe jest żeby prawa nerka była ruchoma przy takim wyniku? Czy ta blizna mogla powstać w trakcie zabiegu na nerce?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Ruchy oddechowe mogą powodować zmiany położenia, Co do wielkości zmian parametrów nie można się wypowiedzieć bez poznania dokładnej historii medycznej. Tak blizna mogła powstać po zabiegu wykonywanego na nerce.