Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku USG nerek

Witam, mam pytanie do urologa i prośbę o interpretację usg nerek. Nerka prawa w spoczynku bada się ok 16 mm od zarysu przepony, przy wdechu i pionizacji bada się ok 32 mm od przepony. Obrysy ciągłe, po prawej w środkowym segmencie zaciągnięcie obrysu z blizną, po prawej niewielkie zwłóknienia miąższowe. Nerki wielkości w granicy dolnej normy, prawa 10,1cm, lewa 10cm. Czy możliwe jest żeby prawa nerka była ruchoma przy takim wyniku? Czy ta blizna mogla powstać w trakcie zabiegu na nerce?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Ruchy oddechowe mogą powodować zmiany położenia, Co do wielkości zmian parametrów nie można się wypowiedzieć bez poznania dokładnej historii medycznej. Tak blizna mogła powstać po zabiegu wykonywanego na nerce.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy