Interpretacja wyniku USG po usunięciu pęcherzyka żółciowego
Witam,jestem po wycięciu woreczka żółciowego(3.09.2014),poproszę o interpretację wyników badania USG (dołączone do wypisu) Nerka lewa-niewielki przerost kolumny środkowej na poprzednim usg wszystko ok.-wykonywał ten sam lekarz.Pęcherz moczowy-w zachyłku Morissona drobne odbicie hiperechogeniczne o średnicy 4mm. Reszta badania OK.więc się nie rozpisywałam,badanie robione (5.09)2 doba po operacji.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Przerost kolumny nerkowej stanowi wariant normy budowy nerki. Hiperechogeniczna zmiana w zachyłku Morissona wymaga oceny specjalisty chirurga.
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania
Proponuje badanie kontrolne USG za rik ,przerost klumny nerkowej to tylko odmian aantnomiczna bez znaczenia klinicznego