Interpretacja wyniku USG tarczycy

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: Wymiary: prawy płat 23x18x49, lewy płat 22x19x50mm. Grubość cieśni 7mm. W prawym płacie tarczycy dwie zmiany guzkowe: przycieśniowo hypoechogeniczna 9x6mm i mniejsza w części środkowej echoujemna-płynowa o średnicy 5mm. W płacie lewym drobne zwapnienie o średnicy 3mm. Poza tym gruczoł tarczowy o prawidłowej echogeniczności. Powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Dziękuję, Joanna

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Wymiary: prawy płat 23x18x49, lewy płat 22x19x50mm. Grubość cieśni 7mm. - oznacza, że wymiary tarczycy są prawidłowe; W prawym płacie tarczycy dwie zmiany guzkowe: przycieśniowo hypoechogeniczna 9x6mm - oznacza występowanie guzka o mniejszej gęstości niż miąższ prawidłowy, otaczający, guzek mały, bo poniżej 1 cm średnicy, prawdopodobnie typu łagodnego (koloidowego), ewentualna weryfikacja w biopsji cienkoigłowej (zadecyduje endokrynolog prowadzący) i mniejsza w części środkowej echoujemna-płynowa o średnicy 5mm - to torbiel, nie wymagająca leczenia (zmiana łagodna); W płacie lewym drobne zwapnienie o średnicy 3mm. - takie zwapnienie z reguły mówi o przebytym procesie zapalnym w zakresie tarczycy, nie ma raczej znaczenia klinicznego, jest wyrazem zwyrodnienia miąższu tarczycy; Poza tym gruczoł tarczowy o prawidłowej echogeniczności. - prawidłowy obraz pozostałego miąższu tarczycy; Powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. - prawidłowy stan.