Interpretacja wyniku USG tarczycy a wskazania do operacji

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: Tarczyca znacznie w całości powiększona wykazuje ucisk przewężający światło tchawicy i schodząca w dół do śródpiersia. Wyzauje uogólnioną przebudową guzkową. Zmiany ogniskowe wzajemnie się modelują. W pojedynczych z nich widoczne drobne zwapnienia i niewielkie przestrzenie płynowe. Wymiary: płat prawy: 20*22*80mm. Cieśń: 26mm. Płat lewy: 25*30*80mm TSH-0,308 μU/ml fT4-1,000 ng/dl NT-proBNP-57,96pg/ml Czy konieczna jest operacja? Z góry dziękuję Irena

Szanowna Pani,
wskazaniem do operacji jest obecność objawów uciskowych, które u Pani występują (ucisk na tchawicę). Proponuje zgłosić się do ośrodka wykonujące takie operacje, gdzie chirurg potwierdzi kwalifikację do operacji.
Pozdrawiam
dr R.Anielski