Interpretacja wyniku USG tarczycy i guzki hypoechogeniczne

Proszę o wstępną interpretację wyników usg tarczycy=tarczyca dobrze ograniczona,powiększona,niejednorodnie PP-23x21x45mm,V-ok 11cm3,PL 30x18x53mm,V-ok 15x=cm3,cieść grubości ok.5mm.Bliżej bieguna dolnego płata prawego heterogeniczny guzek 13x8mm z poj.zwapnieniem.Poj.guzki hypoechogeniczne do 4 mm.W płacid lewym poj.guzki hypoechogeniczne,lito-płynowe,największy o śr.9,2 mm.Cień tchawicy ustawiony w linii środkowej szyi.

Wynik USG musi skonsultować bezpośrednio endokrynolog. Trzeba go skorelować z wynikiem badania poziomu TSH i fT4 we krwi oraz zapewne biopsją cienkoigłową największym zmian guzowatych. Dopiero po analizie wszystkich wyników będzie można podjąć decyzję do do dalszego postępowania i leczenia (nawet do rozważenia leczenie operacyjne - powiększona tarczyca i liczne zmiany guzowate). O wszystkim musi zadecydować endokrynolog prowadzący.