Interpretacja wyniku USG tarczycy u 25-latki

Prosze o interpretacje wyniku USG tarczycy: Plat lewy: 13x14x21mm V-1.9ml Plat prawy: 14x14x17mm V-1.7ml Ciesn:2mm Gruczol tarczowy niepowiekszony o dyskretnie obnizonej echostrukturze z obecnoscIa slabo wysyconych drobnych ognisk bardziej hypoechogennych o srednicy do 1.5mm. Przeplywy miazszowe gruczolu nie sa wyraznie wzmozone. W okolicy kata zuchwy po stronie lewej reaktywny nieco powiekszony wezel chlonny o dl. 1.5mm. Po prawej rowniez. Dodam, iz obecnie przechodze zapalenie kregow szyjnych

Dzień dobry,

Ma Pani dość małą tarczycę - objętość< 4 ml. Obniżona echostruktura może dodatkowo świadczyć o autoimmunologicznym zapaleniu. Proszę oznaczyć sobie przesiewowo TSH, a jeśli będzie nieprawidłowe, to udać się do lekarza, który zleci wykonanie dodatkowych badań. . Węzeł chłonny o dł 1,5 mm nie jest powiększony, chodzi zapewne o 1,5 cm... Może być to węzeł odczynowy - powiększony w odpowiedzi na stan zapalny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz