Interpretacja wyniku USG wątroby

Witam. Prosze o interpretacje mojego usg watroby. Watroba. powiekszona ,miernie w zakresie plata lewego,znacznie w zakresie prawego. Struktura niejednorodna z cechami znacznego stluszczenia. W prawym placie kilka rozsianych obszarow o obnizonej echogenicznosci od 9-12mm ,w placie lewym kilka niereguralnych pol o podwyzszonej w stosunku do stluszczonego miaszu echogenicznosci od 10-15mm.

Taki opis USG wątroby nie wskazuje na ewidentne rozpoznanie co do zmian w wątrobie. Zmiany mogą świadczyć o zwykłych ogniskach zwiększonego lub zmniejszonego stłuszczenia w stosunku do ogólnej masy wątroby. Ogólnie cała wątroba jest powiększona głównie z powodów stłuszczeniowych. Aby postawić ostateczne rozpoznanie należy zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki o wykonanie TK. Ostateczną decyzję w tej sprawie musi podjąć lekarz, który kierował na badanie USG.