Interpretacja zdjęć RTG nadgarstka po zerwaniu więzadła kości łódeczkowato-księżycowatej

Witam wszystkich. prosze o analize moich zdjac rtg nadgarstka lewego. w lipcu ubieglego roku mialem wypadek w pracy. zerwanie wiezadła kosci łódeczkowato- ksieżycowatej. po zabiegu artrodezy. i po sanatorium i caly czas rehabilitowany. ciagły ból nadgarstka, czasami nie do zniesienia. podaje link do zdjec rtg. pozdrawiam. http://imageshack.us/photo/my-images/194/03c5.png/
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Trudno mi oczywiście konkretnie odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania pacjenta. Dolegliwości jakie Pan przedstawia sugerują z dużym prawdopodobieństwem przetrwałe zmiany w obrębie kości śródręcza . Niestety nikt Panu nie opisze zdjęć z RTG , gdyż przedstawione na zwykłym ekranie komputera nie są diagnostyczne i nie należy na podstawie takich zdjęć dawać rozpoznań. Opisem musi zająć się albo radiolog albo ortopeda po analizie tychże zdjęć na odpowiednim, diagnostycznym monitorze. W takim wypadku pozostaje Panu tylko bezpośrednia konsultacja u ortopedy, który po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Witam, na zdjęciach widoczny jest zwiększony odstęp pomiędzy kością łódeczkowatą i księżycowatą - efekt uszkodzenia więzadeł łódeczkowato-księżycowatych. Widoczne są również początki zmian zwyrodnieniowych w stawie promieniowo-łodeczkowatym - wynik przewlekłego uszkodzenia. Z poważaniem Maciej Klich Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu ortopeda@maciejklich.pl www.maciejklich.pl